.

.

AirOne Сина Светлина Блокирање Очила, Против замор на Очите, Главоболка (Спиење Подобро), Компјутерски Очила UV400 Транспарентен Леќи на камерата (2 Пакет Сива Желка + Син?

AirOne Сина Светлина Блокирање Очила, Против замор на Очите, Главоболка (Спиење Подобро), Компјутерски Очила UV400 Транспарентен

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Ги ублажува визуелна замор и неудобност од долги периоди на веб сурфање, игри и работи под флуоресцентни светла со UV400 заштита и за намалување на отсјај.Уживајте во вашиот дигитален пат, НЕ се грижи за око замор, заматен вид и главоболка.05 инчи), Леќа Висина : 42mm(1.Другите имаат укажа точно бранова должина да биде во и околу 480nm; тоа е изложеноста на овој сино светло кое доведува до голема непријатност, поголема перцепцијата на болката и мачна и дури и зголемено ширење на главоболка, болка низ мозокот.Некои слични производи се фокусираат исклучиво на заштита и занемарување на естетика на рамки, додека за други непостоење доволна заштита.Во Air One Визија сакавме да понуди комплетен пакет.Вие никогаш не ќе имаат проблеми со спиењето, повторно.Сина светлина може да предизвика главоболки и мигрени.Истражувачите сугерираат дека постои одредена невронски пат, од очите, во мозокот—подалеку од тоа како визија е да се пренесува—дека на крајот предизвикува сина светлина бранови должини да се влоши главоболка, болки и други симптоми.Ултра-лесни и флексибилни TR90 најлон рамка материјал за издржливост и удобно долгорочно носи.Ние сакавме да го премости јазот па отидовме за современа стилски рамка и за леќи ние избра поликарбонат леќа која е загрози доказ и исто така многу блиску да биде јасно леќа, така што ќе не сфати што се носи нив.Повик за дизајн на рамка ви држи во потрага професионални и стилски додека работат или играње видео игри.51 инчи), Носот Мост : 14mm(0.Сината светлина тестирање комплет ви овозможува да тест леќи користење на факелот и картичката е предвидено, за да видите визуелна претстава на тоа како на леќи ќе ги заштитат вашите очи!.Ние, исто така, се вклучени и други додатоци како што се ткаенина за чистење, а торбичка, сина светлина тестирање за полнење и убаво дизајниран магнетни случај сите спакувани во елегантни кутија.65 инчи), Храмот Должина : 140mm(5.Постојат безброј клинички студии кои ја поддржуваат штетни ефекти кои сина светлина, може да го имаат за луѓето кои се склони кон главоболки или мигрена напади.И дека дури и не се земе во предвид дека оваа боја на светлина, може да го зголеми други симптоми на мигрена премногу, вклучувајќи : аура симптоми, photophobia и чувствителноста на светло, вртоглавица/гадење, и повеќе.Леќа Ширина : 52mm(2.

Декларирани својства

Најдобри предлози