.

.

Eppendorf 3120000917 Истражување Плус Прилагодува Јачината на Еден Канал Pipettes, 2-20µL, 20-200µL, 100-1,000 µL

Eppendorf 3120000917 Истражување Плус Прилагодува Јачината на Еден Канал Pipettes, 2-20µL, 20-200µL, 100-1,000 µL

Мислење на купувачите:

DEN 23088.00
Износ
Залиха

Тип на pipette користи е утврдена од страна на лабораторија апликации.Понекогаш се нарекува pipets, pipettors, или хемиски droppers, а pipette е составен од цевка која собира мери супстанција и механизам да aspirate и издава супстанција.Компанијата, пронајдени во 1945, е со седиште во Хамбург, Германија.Pipettes се лабораторија алатки за собирање, транспортирање, и издавање на мала количина на течност.Оваа pipette е целосно autoclavable за деконтаминација и стерилизација.Оваа прилагодливи еден канал micropipette се користи за транспорт на мери јачината на воден или слатка течност.На Eppendorf Истражување Плус pipette има една рака операција за aspirating и издавање течност, и фрлањето на совет.Клипот бара ниски оперативни сила да aspirate и издава течност, намалување на корисникот замор и палецот мускулна активност.Пролет-натоварени совет конус за леснотија на поврзување и фрлањето pipette совети.Целосно autoclavable за деконтаминација и стерилизација.Тоа има пролет-натоварени совет конус за леснотија на поврзување и фрлањето pipette совети.На Eppendorf Истражување Плус прилагодливи еден канал pipette собата е поставена на три прилагодливи еден канал pipettes со рачна контрола на јачина на звук и средно калибрација опција.Сет од 3 прилагодливи еден канал micropipettes со рачна контрола на јачина на звук и средно калибрација опција за транспорт на мери јачината на воден или слатка течност.Некои pipettes може да се измери определен волумен на течност, другите се дипломирани да се покаже на јачината на звукот, додека други може да се постави за мерење на волумен во рамките на опсег.Eppendorf произведува инструменти за мобилен манипулација и автоматски уреди за ракување со течни, за употреба во животот наука истражувачки лаборатории.Pipettes се достапни во различни големини и дизајни, нудат ергономски карактеристики за често се повторува функции, може да се autoclavable за повторна употреба, или за еднократна употреба.Она што е во Кутијата?(3) Eppendorf Истражување Плус прилагодливи еден канал pipettes Pipette совети (3 кутии)Упатствата.Pipettes може да aspirate и издава течни рачно, по електронски пат или со pipette додатен дека може да се моторизирани.

Декларирани својства

Најдобри предлози