.

.

52mm X-Серија IR720 IR 720nm Инфраред Филтер за камерата Леќи на Камерата Дигитални dslr фото SLR

52mm X-Серија IR720 IR 720nm Инфраред Филтер за камерата Леќи на Камерата Дигитални dslr фото SLR

Мислење на купувачите:

DEN 382.80
Износ
Залиха

52mm X-Серија IR720 Инфраред Филтер Елиминира Видливата Светлина Подолу 720n.Висок Квалитет Чиста Оптичко Стакло.Двојно Навој да се Прифатат Други Филтри или Додатоци.Произведува Одлични Специјални Ефекти, Забелешка : Овие филтри не се обложени.Универзална Филтер работи со Канон, Nikon, Sony, Pentax, Олимп, итн. 52mm X-Серија IR720 Инфраред Филтер за камерата Леќи на Камерата.Нашите IR720 инфраред филтер елиминира видливата светлина подолу 720nm и поминува инфрацрвена светлина на сензор.Произведува одлични специјални ефекти.Овие филтри не се обложени.Што се инфраред филтри?Во контраст на именување на конвенцијата на оптички филтри, каде името на филтерот означува бранови должини кои се блокирани, фотографски филтрите се именуваат за бојата на светлината ќе се помине.На тој начин сина филтер прави сликата изгледа сина.Црна филтер малку им овозможува на повеќе светлина во сината бранова должина да помине резултира со мала промена на боја температура на фотографијата за да ја ладилник боја.Поради тоа, терминот IR филтри најчесто се користи за да се однесуваат на филтри кои поминуваат на инфрацрвена светлина додека целосно блокирање на други бранови должини.За разлика од окото, сензори базирани на силициум вклучувајќи CCDs и CMOs сензори имаат нестабилност на проширување во близина на инфраред.Ваквите сензори може да се прошири до 1000 nm.Дигитални камери, обично се опремени со IR-блокирање на филтри за да се спречи неприроден изглед на слики.IR пренесување (додавање) филтри, или отстранување на фабрика IR-блокирање на филтри, најчесто се користи во инфраред фотографија да помине инфрацрвена светлина и блокирање на видлива и ултравиолетова светлина.Овие филтри се појави црн да око, но се транспарентни кога се гледа со IR чувствителни уред.Она што не инфрацрвена филтер се направи?Нашите инфраред филтер блокови УВ и Видлива светлина во спектарот до 720nm.Додека се појавува црна за око, тие се пренесува на инфрацрвена светлина.При преземањето на снимање со инфрацрвени филтер, интересни ефекти може да се постигне, бидејќи инфраред е всушност топлина.Објекти кои се живи и пренесува или ја одразуваат топлина ќе се појави да биде светла.Ова го направи инфраред фотографија од непроценливо значење во остроумниот живи предмети од насликани маскирна, на пример.Денес инфраред фотографија отвора сосема нов начин на гледање на светот од конвенционалните видлива светлина.Големини на Располагање : 49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm.

Декларирани својства

Најдобри предлози