.

.

Пилот Имајќи Puller, 3 вилица Внатрешна Имајќи Puller Опрема Extractor, Труд-Заштеда на 3-Вилицата Поделба Имајќи Уред, Тешки Автомобилската Машина Алатка за полнење за SUV Авто?

Пилот Имајќи Puller, 3 вилица Внатрешна Имајќи Puller Опрема Extractor, Труд-Заштеда на 3-Вилицата Поделба Имајќи Уред, Тешки Автомобилската

Мислење на купувачите:

DEN 1058.40
Износ
Залиха

Материјал : целокупната употреба на хром vanadium само производство, висока цврстина, добра цврстина, силни и издржливи.Фалсификувани и топлина третираат челични вилици, Три вилица дизајн важи дури и притисок спречување на оштетување на лежишта,Корозија-отпорни црна оксид заврши. 3-Вилицата Внатрешна Имајќи Puller : Оваа опрема extractor помогне да се отстрани лежишта, пумпа за лежишта, brushings.Пакет содржи : 1x 3-Вилицата Внатрешна Имајќи Puller Алатка.Големина : 200x135mm.Жица прачка должина : 175mm.Бар должина : 125mm.Арм должина : 86mm.Имајќи Опсег : Имајќи Puller користи во отстранување на сите ракав-тип на лежишта од дијаметар 0.6" да 1-1/2" (16mm-38mm).Структура дизајн, нежно вртење на мал клуч може да произведе силни повлече сила.Лесно Да се Работи : На lnner имајќи puller е лесно да работат и да ја инсталирате,можете да инсталирате во рамките на неколку минути,многу погодно.Широка Примена : Puller Сет е идеален за : Автомобили flywheel, Мотоцикл тркала, Велосипед тркала, Пумпа имајќи генератор лого, Машина имајќи итн.Практичен Водич Пумпа Автомобилот Внатрешна Имајќи Puller Висока Цврстина Поправка Extractor Смена На Опрема Одвои Додаток Алатка За Полнење Функција : 1.Отстранување водич лежишта, пумпа за лежишта и четки.2.Отстрани ги сите ракав лежишта со внатрешен дијаметар од 1/2"-2 ".3.Структурните дизајн, силно влечење на сила може да бидат генерирани со вртење на мал клуч нежно.4.Целата е направена од челик со висока цврстина, добра цврстина, цврстина и трајност.5.Погоден за 12-50mm, внатрешен дијаметар лежишта Спецификација : Материјал : 45# челик Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Пакети : 1 x Имајќи Puller.

Декларирани својства

Најдобри предлози