.

.

Високо-Прецизен Дигитален Salinity Метар, Рачни Точни Автоматско Saltiness, Храна Саламура Супа Salinity Мерен Инструмент

Високо-Прецизен Дигитален Salinity Метар, Рачни Точни Автоматско Saltiness, Храна Саламура Супа Salinity Мерен Инструмент

Мислење на купувачите:

DEN 876.00
Износ
Залиха

Salinity Метар : Точно да се измери salinity вредност, да се избегне готвач од дегустација на солено сол со устата, заштита на здравјето на себе и на гости, и да се намали економска загуба и клиентите незадоволство предизвикано од солено проблем.Високо-Квалитетен Материјал : висок квалитет, од нерѓосувачки челик избран за salinity метар, еколошки, не-токсични, здрава и издржливи, и висока стабилност.Брз Тест : резултатите од тестот се достапни во 3 секунди, без никел electroplated platinum тест прстен решава чека проблеми, тестот на животната средина е 5-60℃, и на тестот течни температура е пониска од 99℃.Широк Спектар На Апликации : сите тест предмети подолу 99° може да се мери, широко се користи во домаќинството кујни, супи и brines, преработка на храна, aquaculture, итн.Совршен По-Продажбата на Услугата : Вашето задоволство е наша најголема мотивација, ако имате било какви прашања по приемот на стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Декларирани својства

Најдобри предлози