.

.

Автоматска Врата Настроената, Пар со 2 Безжични Touchless Активирање Swtiches

Автоматска Врата Настроената, Пар со 2 Безжични Touchless Активирање Swtiches

Мислење на купувачите:

DEN 19919.76
Износ
Залиха

1. Microcomputer контролер, повеќе интелигентни неколку групи на transistors се додаваат во внатрешноста на контролорот, и сет на заштита прекинувачи може да се стабилизира напонот. 2. На Далечинскиот управувач за контрола на далечина може да биде повеќе од 10 метри, и флексибилно прилагодување на автоматски врата (automatic, нормално отворен, нормално затвореното, полуотвореното). 3. Тесен панел дизајн, повеќе флексибилни инсталација. 4. Не - контактирајте со индукција со раце или рефлексивни објекти, чиста и хигиенски исправна. 5. Висока чувствителност инфраред , брз одговор.Не-touch индукција со раце или рефлексивни објекти, чиста и хигиенски исправна. 1.Засилен висока јачина алуминиум и увезени оригиналните делови се користат. 2. Увезени мотор од Германија со брзо расте и услуга животот на повеќе од 1 милиони пати,што можат да работат стабилно и со непречено функционирање. 3. Microcomputer контролер, повеќе интелигентни неколку групи на transistors се додаваат во внатрешноста на контролорот, и сет на заштита прекинувачи може да се стабилизира напонот. 4. Универзална напон може да се широко се користи-Тоа го направија на трансформатор функција директно во контролер, па можете да се поврзете AC110 V/ AC220 V директно до машина. 5. Мулти-функција интерфејс - Тоа може да биде поврзан со електронска заклучување на контрола на пристап на системот и сл., и може да биде поврзана директно со сензор. 6. На Далечинскиот управувач за контрола на далечина може да биде повеќе од 10 метри, и флексибилно прилагодување на автоматски врата (automatic, нормално отворен, нормално затвореното, полуотвореното). 7. Нишалка врата настроената модел Olide-120b може да носи издржат вратата тежина на 120kgs(264.55 lbs).Широко се користи за стакло замав канцеларија вратата. 1. Усвојува инфраред модулација и demodulation, што не е лесно да се биде misjudged со пречки. 2. Не - контактирајте со индукција со раце или рефлексивни објекти, чиста и хигиенски исправна. 3. Индукција на далечина е прилагодлив од 3-30cm.Тоа може да се прилагоди за различни прилики. 4. Безжичен пренос усвојува 2.4 g безжична комуникациска технологија, со добра фреквенција конзистентност и висок безжична transceiver стабилност. 5. Примачот широк напон текст дизајн, 12 ~ 30 V DC моќност. 6. По добивањето на сигнал, отворање на вратата сигналот е излез за 1,5 секунди.Тоа е опремена со LED индикатор. 7. Ниска потрошувачка на енергија сензор панел дизајн, долго траење на батеријата.

Декларирани својства

Најдобри предлози