.

.

Unxuey 6Pcs Алуминиум Топлина Мијалник Компјутер PC Северна Мост Јужна Мост Радијатор Ладење Перка со Одредување Дупка за IC Чипсет Модул Кулер

Unxuey 6Pcs Алуминиум Топлина Мијалник Компјутер PC Северна Мост Јужна Мост Радијатор Ладење Перка со Одредување Дупка за IC Чипсет

Мислење на купувачите:

DEN 359.76
Износ
Залиха

Направен од висок квалитет на Алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост.Подобрување на средината (температура околу уредот, како и проток на воздух), ја намалува моќта на косата и продолжување на работниот век за вашите електронски уреди.Кога вие користите алуминиумска топлина мијалник,тоа може да го намали ризикот од хардвер неуспех поради прегревање.повеќе безбедност за вашите електронски уреди.Големина : 38mm x 38mm x 10мм (1.49 x 1.49 x 0.39 инчи) (L*W*H), ве молиме бидете сигурни дека големината на топлина мијалник одговара на вашата компонента.Може да се примени и со други уреди за ладење компјутер, Моќ Транзистори, IC Чипови, MOSFET SCR, Southbridge , Northbridge итн. ✿Спецификација : ❀Материјал : Алуминиум ❀Боја : Зелена ❀Алуминиум Heatsink Големина : 38mm x 38mm x 10мм (1.49 x 1.49 x 0.39 инчи) (L*W*H) ❀Одговара за Northbridge Southbridge чипсет ладење. ❀Се намали моќта на тежината на технологија компоненти ❀Зголеми површина Дизајниран во контакт со ладење на воздухот ❀Пред-применета термички проводници лепило материјал; едноставна инсталација ❀Овие heatsinks имаат добри перформанси на дисипација на топлина и долготрајни. ✿Забелешка : 1. Ве молиме проверете спецификација маса и да бидете сигурни дека големината на heatsink одговара на вашата компонента.Ви Благодариме! 2. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање ✿Пакет се Вклучени : 6pcs x Алуминиум Heatsink.

Декларирани својства

Најдобри предлози