.

.

Свилен Професионални BIGBOY Виткање Видов 360mm Медиум Заби

Свилен Професионални BIGBOY Виткање Видов 360mm Медиум Заби

Мислење на купувачите:

DEN 1960.80
Износ
Залиха

Медиум заби configuration (конфигурација) - 8.Ова го виде може да се справи со големи екстремитети, мали стебла & дури и многу градежни проекти со леснотија.Од Производителот Мулти-цел виткање видов со 14-1/5-инчен ножот за поголем дофат.5 tpi - Medium (меки дрво), и 11 tpi - парична Казна (тешко дрво, бамбус).Доаѓа во блистер пакување.Секој BIGBOY има колор-кодирани се справи поврзани со забите конфигурација : Жолта крупните, Црвено - Големи заби, Црно - Медиум заби, и Сино - парична Казна заби.Лесни со подебели & посилни алуминиум справи & подолго нож, на Big Boy е совршен за сечење на поголеми работни места надолу за да ги големина.Долго добро балансирана коси-земјата со нож импулс прекалени не-поставете на забот дизајн обезбедува продолжен работи се постигне, побрзо сечење и се справува со голем екстремитети и мали водови без напор.Погоден за кастрење, сечење зелено дрво, како и сува, тешко дрво.5 tpi � крупните/Груб (кастрење, зелено дрво), 6 tpi - Large/Груб (кастрење, зелено дрво), 8.2" директно ножот.Ова го виде тежи 1.BIGBOY е достапен во четири заби големини/конфигурации (tpi � забите по инч) : 5.Со нож должина од над 14 инчи, на Big Boy нуди поголем капацитет на сечење, продолжен дофат & подолготрајна за брзо сечење.Опис на производот BIGBOY е достапен во четири заби големини/конфигурации (совет - забите на инч) : 5.Направен во Јапонија.Тоа е најголемиот Свилен виткање видов модел.

Декларирани својства

Најдобри предлози