.

.

Tilhumt Дрвени Деца Нож, Montessori Дете Нож, Симпатична Еж Форма Деца Кујнски Алатки За Сечкање И Сечење На Зеленчук И Овошје

Tilhumt Дрвени Деца Нож, Montessori Дете Нож, Симпатична Еж Форма Деца Кујнски Алатки За Сечкање И Сечење На Зеленчук И Овошје

Мислење на купувачите:

DEN 311.76
Износ
Залиха

Montessori Кујнски Алатки за Години : Природни букови материјал, заоблени и полиран, без остри рабови, тоа е безбедно и погоден за деца.Нашите дрвени деца нож нема да им наштети на вашите деца, што го прави безбеден избор за деца на кујнски алатки, децата можат слободно да се исецка.Способност за Обука : Montessori дрвен нож специјално дизајниран за деца над 3 години, може да се готви со семејството уште од детството, развивање на фината моторика вештини, подобрување на когнитивните способности и рацете на способност.Едноставна Операција : Дрво деца нож со вистинската големина на детето сила е мал, и тоа е лесно да се контролира подобро, и безбедно да се намали на овошје, зеленчук, леб, сирење и др.Не е Лесно да се Скрши : Со затворен прстен се справи со дизајн, Montessori нож е лесно да се сфати за деца и не беше лесно да се скрши.Тие само треба малку сила, и вертикална притискање е повеќе труд за заштеда.Убави Подароци : Симпатична малку hedgehogs форма, исклучителна пакување, безбедно учество во оброк подготовка додека промовирање на учење и имагинација, е одличен подарок избор.

Декларирани својства

Најдобри предлози