.

.

Meade Инструменти 07199-2 Серија 4000 8 до 24-Millimeter 1.25-Инчен Зум Окуларот,Црна

Meade Инструменти 07199-2 Серија 4000 8 до 24-Millimeter 1.25-Инчен Зум Окуларот,Црна

Мислење на купувачите:

DEN 2230.80
Износ
Залиха

Дава најшироката гледање на терен заедно со екстра острина и долго око олеснување.Ниска астигматизам, сферични аберации и off-оската боја.Вклучува мека гума око стража и обичај опремени бајонет планината.Набори надолу за практичноста на eyeglass wearers и штити очила од добивање рбет.Доаѓа со 1-година ограничена гаранција.Meade Серија 4000 8мм-24mm Зум Окуларот 1.25 инчен 07199-2.

Декларирани својства

Најдобри предлози