.

.

(10 парчиња) M20-2.5 X 90mm, DIN 444 Тип Б, Метрички, Прецизност Замав Око Завртки, A4 Нерѓосувачки Челик

(10 парчиња) M20-2.5 X 90mm, DIN 444 Тип Б, Метрички, Прецизност Замав Око Завртки, A4 Нерѓосувачки Челик

Мислење на купувачите:

DEN 11181.36
Износ
Залиха

Прецизност замав око завртки се driveless сврзувачки елементи со дупка во главата.Прецизно изработени unthreaded круг дупка наречена "око" овозможува pin или лого да биде вметнат.A4 нерѓосувачки челик е функционално еквивалентни на 316 одделение и е исто така познат како "морски одделение".Може да се користи како зглоб точка.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : M20 Diameter (Димензија) : 20mm Thread Теренот : 2.5 Должина (Номинална) : 90mm Thread Должина (Минимум) : 46mm Inside Дијаметар (Номинална) : 22mm Head Дијаметар : 39.38 mm Head Висина : 22mm Category : Прецизност Замав Око Bolts System на Мерење : Metric Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Сферични Око Head Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : A4 Нерѓосувачки Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : DIN 444 Тип BNB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорциите и/или роднина димензии.

Декларирани својства

Најдобри предлози