.

.

PH Вредноста Сензор Модул,PH Electrode Сонда Стекнување Сензор Модул PH Вредност Следење на Одборот за Полнење со BNC Конектор

PH Вредноста Сензор Модул,PH Electrode Сонда Стекнување Сензор Модул PH Вредност Следење на Одборот за Полнење со BNC Конектор

Мислење на купувачите:

DEN 767.76
Износ
Залиха

PH Вредноста Сензор Модул : Вклучувајќи PH electrode сонда, сензор модул и планината tools, се користат за откривање на PH вредноста на течност.PH Electrode Сонда : PH electrode може да биде директно поврзан со PH метар, контролорот или PH опрема со BNC текст.PH Вредноста Откривање Модул : На PH electrode детектор се точни и веродостојни, и може да обезбеди реално време читања.PH Вредноста Откривање Сензор : сензор модул има висока точност и сензитивност, со брз одговор и помалку пречки.PH Стекнување Сензор Модул : откривање концентрација опсег е PH0‑14, погоден за аквариуми, базени, лаборатории и друга прилика.Спецификација : Предмет Тип : PH Electrode Сонда Материјал : PCB + ABS Цел : Погоден за PH вредност откривање Применливи Сценарија : Погоден за аквариуми, базени, лаборатории и др.Греење Напон : 5±0.2 V (AC/DC) Работат на струјата : 5-10m A Откривање Концентрација Опсег : PH0-14 Откривање Температура Опсег : 0-80℃ Време на Одговор : ≤5 S Стабилност Време : ≤60-тите години Компонента Потрошувачка на Енергија : ≤0.5 W Работна Температура : -10-50℃ (номинална температура 20℃) Работна Влажност : 95%RH (номинална влажност од 65%RH) Внатрешна Отпорност : ≤250 MΩ Време на Одговор : ≤1 минута Терминал : BNC приклучок Пакет Листата : 1 x Сензор Модул 1 x PH Electrode Сонда 4 x Завртка 6 x Миење answer : ___________________________ Note : По купување на PH сензор, ви треба за да купите бафер растворувач одделно.

Декларирани својства

Најдобри предлози