.

.

SWARK OLED Компатибилен со Huawei P30 (со Црна Рамка) LCD Екран на Допир на Екранот + Алатки

SWARK OLED Компатибилен со Huawei P30 (со Црна Рамка) LCD Екран на Допир на Екранот + Алатки

Мислење на купувачите:

DEN 6840.00
Износ
Залиха

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Се компатибилни со Huawei P30 ЕЛЕМЕНТИ-L29, ЕЛЕМЕНТИ-L09, ЕЛЕМЕНТИ-AL00, ЕЛЕМЕНТИ-TL00, ЕЛЕМЕНТИ-L04 ,ве Молиме да ја потврдите вашата верзија пред да купува.Сите екрани поминале низ серија строги тестови пред превозот надвор и се добро спакувани.Алатки и две 3 M лепливи ленти се вклучени, не инструкции, не сме многу настава видеа на You Tube, можете да ги проверите.Ве молиме да ни испратите слика ако најдете некоја пакет оштетени.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Објектот Specs Size : 6.1 инчи Тип : OLED Резолуција : 2340x1080 pixels Color : Црна Пакување : 1 x LCD+tools неколку совети за intallation1. Кога ќе го примите екран, ве молиме да проверите дали тоа е во добра состојба.Ако објектот е оштетен при пристигнувањето, ве молиме да ги споделите со нас преку испраќање ни порака.2. Ве молиме внимателно да ги отстраните вашите разбиена екранот и да се поврзете на нов екран на плоча, а потоа го вклучите вашиот телефон за да се види дали се работи пред инсталацијата.Косата посува ќе ви помогне да ги отстраните вашите разбиена екран.3. Кабелот на екранот е многу кревка, не виткајте тешко.4. Таму сме многу настава видео записи на интернет, ќе може да види некои видеа за да дознаете како да се поправи или да најде професионална техничар за да им помогне со вас.Како да се заштити вашиот мобилен телефон screen1. Не го ставајте вашиот телефон заедно со клучеви, монети или други metalworks, бидејќи овие работи може да го изгребат екранот на телефонот.2. Користете екран заштитник за заштита на вашиот екран.3. Чувајте ги вашите телефонски далеку од Магнетни материјали, бидејќи магнетни материјали може да предизвика мртвите допир, ако ги стави заедно за долго време.4. Не користите низок квалитет на трети лица конектор адаптер за полнење на вашиот телефон, исто така, ќе го оштети вашиот екран.5. Не го стави блиску до вас, кога ќе спиење, бидејќи вашиот безгрижно погоди може да ја намали на подот и екранот може доби скршени.

Декларирани својства

Најдобри предлози