.

.

Linsoul Tripowin x HBB Mele 10мм Graphene Возачот на Слушалка за Уво во IEM со Монтажни 2 pin OCC Кабел за Audiophile (Сина)

Linsoul Tripowin x HBB Mele 10мм Graphene Возачот на Слушалка за Уво во IEM со Монтажни 2 pin OCC Кабел за Audiophile (Сина)

Мислење на купувачите:

DEN 1199.76
Износ
Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Од Заедницата За Заедницата】Tripowin соработува со еден од легендарниот аудио рецензенти во audiophile светот, "Лош Човек, Добар Аудио Критика" (исто така познат како Hawaian Лошо Момче), да се развие следната ултра-перформанси, буџетот во уво следи дека ќе се тресат на пазарот.Технолошките умешност, практично знаење на Tripowin, во комбинација со HBB-тите години на искуство со илјадници Hi Fi аудио производи, создаде совршена бура - на Mele. 【Заштитен Accutune Технологија】На Mele користи прв од ваков вид Accutune динамично возење.Тоа карактеристики премија 10мм graphene мембрана суспендиран од страна на комплетно редизајниран глас серпентина над двојна магнет систем.За разлика од типичните динамичен возачи, кои се потпираат на слушалка за домување форма за подесување, на Accutune возачот е дизајниран со прецизно пресметани акустична празнина изграден во возач себе, овозможувајќи ни да се постигне pin-точка подесување точност. 【Совршен Подесување】На Mele беше наместена со легендарниот BLON BL03. Со помош од HBB, на Mele се стави поголем акцент на под-бас за punchier удар тапани и бас линии, малку помалку средината на бас за почиста и повеќе природни средината на фреквенции, и балансиран treble транзиција.Повеќето значително, употребата на Accutune возачот значително го подобрува технички перформанси, подобрување на soundstage длабочина, резолуција и детали retrieval.На Mele е повторното раѓање на една легенда. 【Премиум Домување Материјал】последната задача на Проектот Mele беше да се комбинираат со неверојатна звук во домување кои ќе бидат трајни и елегантен.Избравме исклучително светлина уште трајни 7 серија алуминиум легура која е токму CNC бланширан.Особено внимание беше ставен во ергономски дизајн.На Mele е удобно како што е неверојатно да се слуша. 【2-Pin Премиум Кабелска】На Mele доаѓа стандард со 2-пински конектори кои овозможуваат кабел менуваат.Премиум 4-core OCC бакар кабел е вклучен за да го донесе најдоброто од Mele е звуци.

Декларирани својства

Најдобри предлози