.

.

Магнат 7381 Прилагодливи Прст Заеднички Рутер Битови - 1-3/8 Сечење Должина; 1/2 Месо Тело Дијаметар

Магнат 7381 Прилагодливи Прст Заеднички Рутер Битови - 1-3/8 Сечење Должина; 1/2 Месо Тело Дијаметар

Мислење на купувачите:

DEN 1575.60
Износ
Залиха

2 Flute Карбид Падна; 1-3/8" Сечење Должина; 1/2" Месо Тело Со Дијаметар; 1-9/16" Целокупната Дијаметар. 1-1/2" Месо Тело Должина.Ова собрание вклучува 5 прст секачи, 1 директно машина, имајќи 1, 1 арбор (1/2" месо тело) и 1 орев и shims.By прилагодување на број на прст секачи, Тоа може да се користи за : 1 машина за 7/16" да 5/8" дрво 2 секачи за 5/8" да 13/16" дрво 3 секачи за 13/16" 1" дрво 4 секачи за 1" да 1-3/16" дрво 5 секачи за 1-3/16" да 1-3/8" дрво на Оваа карбид падна малку е специјално дизајниран и произведен за висок квалитет бараше машини за индустриски апликации.Сечење на рабови на овој рутер малку се направени од висок индустриски одделение micrograin карбид совети brazed на топлина третираат високо-јаглероден челик тело што води до исклучителна цврстина и цврстина.Неговото сечење на рабови се radially борат за силна мазна намали во прилог за да се избегне триење и горење.Тоа е прецизност земјата, закорави, и зацврстен, со цел да му се спротивстават на различни материјали.Тоа е исто така опремен со широко отворени gullets за лесно отстранување на дрво чипови.Тоа е погоден за softwoods, hardwoods, иверица, иверица и др.Забелешка : Со цел да се избегне вибрации и за максимална сечење квалитет, секогаш изберете рутер малку со најкраток сечење на работ и најкраткото целокупната должина на располагање, кои се во можност да се вклопи во вашиот проект апликација.Прекумерна целокупната должина може да предизвика алатка штета.Во случај малку не доаѓаат со брзина на табелата.Може да се обидете следниве предлог.Ова е само водич за да започнете, резултатот најверојатно ќе варира поради сорти на работ и материјал цврстина : Кандидира 24,000 rpm максимум за 1" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 18,000 вртежи во минута максимум за 1-1/4" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 16,000 вртежи во минута максимум за 2-1/4" да 2-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Кандидира 12,000 вртежи во минута максимум за 3" да се 3-1/2" вкупно дијаметар рутер битови;.

Декларирани својства

Најдобри предлози