.

.

Vello Отскокнување Купола Diffuser за Nikon SB-500 Speedlight(2 Парчиња)

Vello Отскокнување Купола Diffuser за Nikon SB-500 Speedlight(2 Парчиња)

Мислење на купувачите:

DEN 600.00
Износ
Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.За Nikon SB-500 Speedlight Diffuses Светлина од Чевли-Планината Флеш.Ултра-Широк Агол на Покриеност slide (Слајд)-За Дизајн.Лесен и Компактен.Ограничен 1 Година Гаранција.Дифузна светлина излез на вашиот Nikon SB-500 Speedlight со овој Vello Отскокнување Купола Diffuser, производство помек сенки и повеќе природен сјај наместо поладно светлина ефект кога се користи директен флеш.На diffuser исто така помага да се обезбеди дури и покриеност низ целата рамка.Дополнително, Отскокнување Купола Diffuser е лесен и компактен, лесно лизгање и исклучување на СБ-500 со сопствен фитинг што ја елиминира потребата за допир fastener табови.За Nikon SB-500 Speedlight Soft, дури, дифузен светлина од вашиот чевел-планината flash Ultra-широк агол на coverage Attaches веднаш без контакт tabs Lightweight и компактен.

Декларирани својства

Најдобри предлози