.

.

Godox 7/18cm Стандард Рефлектор Diffuser со Саќе Мрежа 20/40/60 Степен за Bowens Планината Студио Светлина Strobe Флеш

Godox 7/18cm Стандард Рефлектор Diffuser со Саќе Мрежа 20/40/60 Степен за Bowens Планината Студио Светлина Strobe Флеш

Мислење на купувачите:

DEN 984.00
Износ
Залиха

Тоа е компатибилен за Bowens стандард планината студио светлина.Доаѓа со 20°/40°/60° шест саќе мрежи, тоа може да го стесните светлина-фрли од вашата светилка сенка на различни нивоа и да се обезбеди различни сенка ефекти за вас.Уникатен и исклучителна рефлексивни текстура внатре, за одлична светлина излез, го прави светлина излез помек и се повеќе фокусирани.На саќе може да биде лесно да се отстранат и спроведен од светилка сенка,на собата е совршен за фотографија на производ, рекламирање, слика, портрет, уметност, свадба и сл.Забелешка : за Блиц и Метал Заградата НЕ се вклучени.

Декларирани својства

Најдобри предлози