.

.

Dial Индикатор Колосек, Dial Индикатор Метар Инчен/Метрички Конверзија 0-12.7 мм 0.001 мм за Мерење на Позиција Грешка и Големини

Dial Индикатор Колосек, Dial Индикатор Метар Инчен/Метрички Конверзија 0-12.7 мм 0.001 мм за Мерење на Позиција Грешка и Големини

Мислење на купувачите:

DEN 1017.36
Износ
Залиха

Мерење опсег е 0-12.7 mm, а резолуцијата е 0.001 мм, висока прецизност и висока осетливост.Поддржува инчен и метрички читање функции, и може да се префрлате по волја да ги задоволи потребите на различни прилика.Ергономски дизајн, исклучителна појава, компактен и пренослив, лесен за ракување и употреба.Одбраната, високо квалитетни алуминиумски материјал, висока цврстина, отпорност на абење и отпорност на корозија.Дигитален дисплеј dial индикатор е главно се користи за да се измери големината, обликот и положбата грешка на работното парче.Функција : 1. Поддржува инчен и метрички читање функции, и може да се префрлате по волја да ги задоволи потребите на различни прилика.2. Дигитален дисплеј dial индикатор е главно се користи за да се измери големината, обликот и положбата грешка на работното парче.3. Ергономски дизајн, исклучителна појава, компактен и пренослив, лесен за ракување и употреба.4. Одбраната, високо квалитетни алуминиумски материјал, висока цврстина, отпорност на абење и отпорност на корозија.5. Мерење опсег е 0-12.7 mm, а резолуцијата е 0.001 мм, висока прецизност и висока осетливост.Спецификација : Предмет Тип : Dial Indicator Material : Alloy Battery Тип : Копчето Батеријата SR44 (вградената Батерија)Капацитетот на Батеријата : 200m Ah Range : 0-12.7 mm Resolution : 0.001 mm Measuring Сила : ≤1.5 n Tolerance : ≤±0.01 mm Working Температура : 0℃-40℃Температура на Чување : -20℃-70℃Релативната Влажност :

Декларирани својства

Item Type:
Dial Indicator
Material:
Alloy
Battery Type:
Button Battery SR44 (Built-In Battery)
Battery Capacity:
200mAh
Range:
0-12.7mm
Resolution:
0.001mm
Measuring Force:
≤1.5n
Tolerance:
≤±0.01mm
Working Temperature:
0℃-40℃
Storage Temperature:
-20℃-70℃
Relative Humidity:
Purpose:
Mainly used to measure the size, shape and position error of parts
Applicable Scenarios:
Machinery manufacturing, equipment maintenance, equipment calibration
Package List:
1 x Dial Indicator :
1 x Manual :

Најдобри предлози