.

.

Astromania 2 90-Степен 99% Enhanced Dielectric Дијагонала Огледало - Обезбеди Многу Посветла Слика Отколку со Обичните Ѕвезда Дијагонала

Astromania 2 90-Степен 99% Enhanced Dielectric Дијагонала Огледало - Обезбеди Многу Посветла Слика Отколку со Обичните Ѕвезда Дијагонала

Мислење на купувачите:

DEN 4031.76
Износ
Залиха

2" Дијагонала Огледало со 99% рефлексија, оптика се направени со Pyrex стакло.Мулти-слоевит dielectric премази кои произведуваат 99 проценти рефлексивноста за посветла, поостри слики.Доаѓа со dielectric облоги за повеќето светлината пренос е можно.Погоден за refractors, Шмит-Cassegrains, ACF, Edge HD и Maksutov-Cassegrains. 2" - 1.25" намалување ракави со месинг компресија прстен, не-marring компресија безбедност обезбедува eyepieces.

Декларирани својства

Најдобри предлози