.

.

Правен Големина 8.5 x 14 Врзивно средство со Keepfiling, Д-Прстен 1.5 Архивски Безбедно Правни Врзивно (Црвено)

Правен Големина 8.5 x 14 Врзивно средство со Keepfiling, Д-Прстен 1.5 Архивски Безбедно Правни Врзивно (Црвено)

Мислење на купувачите:

DEN 391.68
Износ
Залиха

3 прстен врзивно средство за 8-1/2" x 14" правна големина на хартија. 1-1/2" Д-прстени, има до 50% во споредба со иста големина круг прстени.Држете се до 270 страници ИЛИ 95 страници на лист заштитници.'Рбетот етикета џеб со внатрешноста притисни дупка за лесна промена на етикетата.Етикета дефиниција може да се симне бесплатно директно од Keepfiling.Црна надвор/ Sapphire Сина внатре.Направени со архивски безбедно полипропилен со најмногу 65% рециклиран материјал. 3-прстен врзивно средство.Црна прав обложени; го намалува ризикот од алергија на никел.Д-прстени за да се задржи страници неформиран и усогласени.Лесно да се отвораат и затвораат.Тешко трајни капак.Сепак, многу тенок - само малку подебел од еден денар.'Рбетот етикета џеб.Организирање На Правни Големина Документи.Ова е голема врзивно средство да се користи за поднесување и организирање на било какви правни големина документи.Тоа чува вашите документи заштитени и може лесно да пристапи во рамките на врзивно средство.Најдобро се користи заедно со лист заштитници како можете да имате идеална поднесување решение.

Декларирани својства

Најдобри предлози