.

.

Olababy Силикони Обука Купот | Вода За Пиење Чаша За Бебиња | 6+ П Детето Да 12-18 Месеци Деца | Транзиција Кон Sippy Првенство За Деца & Пијалак Чаша Со Слама | Бебе Led Weaning Матер?

Olababy Силикони Обука Купот | Вода За Пиење Чаша За Бебиња | 6+ П Детето Да 12-18 Месеци Деца | Транзиција Кон Sippy Првенство За

Мислење на купувачите:

DEN 286.80
Износ
Залиха

БЕЗБЕДНОСТА на НАШИТЕ #1 ПРИОРИТЕТ : Нашата обука првенство е направен со 100% висока чистота одделение силиконски.Тоа е BPA, ПВЦ, Олово и Phthalates слободни.Меки силиконски го намалува потенцијалот повреда на непцата & развој на забите, зачувување на независноста и остварување.ДИЗАЈНИРАН од СТРАНА на ДЕТСКА ИСХРАНА на ЕКСПЕРТИ : Широк пондерирана база додава стабилност и го намалува spillage.Не се лизга површина го прави лесно да се одржи за мали раце и го олеснува успешни движења на устата, поттикнување на транзицијата од шише да се отвори куп.ИНОВАТИВНИОТ ДИЗАЈН : Види-преку силиконска и лесен-за-читање индикатор додадете мерење на конзистентност за мешање и дел контрола.Бебето може да го види она што е внатре во чашата, намалување на напнатоста поврзана со пиење од чаша со непозната течност.КОНВЕРТИБИЛНА НА СЛАМА ПРВЕНСТВО (КАПАК и СЛАМА се ПРОДАВА ОДДЕЛНО) : Можете да конвертирате нашите отворено првенство на слама првенство за постарите деца користат нашите силикони слама капак.Тоа им помага да се намали неуредна spillage и е совршен за сите прилики без разлика дали дома или во движење.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ И машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО : Безбедно да се користи со ладно, топло и топла течни и цврсти материи.Лесно да се чисти со рака или во машина за миење на садови.Тоа е, исто така, микробранова безбедно, комора за безбедно и топлина безбедно до 428 F/ 220 C.

Декларирани својства

Најдобри предлози