.

.

DWV Мозоци Цевка - Црна ABS Обичај Големина и Должина 2 (2.0) Инчен - 2 x 6'

DWV Мозоци Цевка - Црна ABS Обичај Големина и Должина 2 (2.0) Инчен - 2 x 6'

Мислење на купувачите:

DEN 1030.80
Износ
Залиха

Се согласува да стандарди : ASTM D 3965, ASTM F 628 и NSF 32. Црна цевки и Фитинзи се користи во санитарните на мозоци, отпад, и да се пропустливи (DWV), канализација и бура дренажа апликации.ABS Пена Core цевка е инсталиран од страна на растворувач цементирање (не буквар е потребно).Не бараат посебни алатки за сечење и да биде инсталиран со растворувач цемент.Направен во САД.Ventral нуди широк спектар на ABS цевка и цевката, во стандардна големина, должини, и бои за да се исполнат потребите на вашата апликација.Достапни пластични цевки големини се движат од 0.188" К. Г. 4.5" К. Г. најмалата големина е .1" OD и најголемиот OD големина Полумесечина Пластика може да екструдиран е 4".Различни пакување options и прилагодено печатење се достапни како што е потребно.ABS цевка за одвод, отпад и пропустливи цели.Тоа се користи во гравитација фед отпад елиминација системи.Тоа е, за не-притисок системи каде температурите не ќе го надмине 140 сте F. ABS Пена Јадро е лесен и лесно да се инсталира.ABS цевка има клеточно јадро, не бара посебни алатки за сечење.ABS Пена Core цевка е инсталиран од страна на растворувач цементирање.

Декларирани својства

Најдобри предлози