.

.

Лакрос Цел Виткање Лакрос Нето | Прав Обложен Челик Рамка | UV Третирани Пребивање | Употреба со Лакрос Rebounder, Лакрос Backstop и Сите Лакрос Опрема [Вклучува Носи Торба]

Лакрос Цел Виткање Лакрос Нето | Прав Обложен Челик Рамка | UV Третирани Пребивање | Употреба со Лакрос Rebounder, Лакрос Backstop

Мислење на купувачите:

DEN 1780.80
Износ
Залиха

КОЛИЧКА за ЧЕЛИК ЦЕЛ - само навистина количка 6 метри широк x 6 метри висок x 7 метри длабока регулатива лакрос цел изграден тешки за младински лиги, средношколски програми, и катедралната спортисти; вклучува рамка, нето, и носејќи вреќа.ЛЕСНО СОБРАНИЕ -На лесни градежни заедно со push копчето собранието, го прави нашето pitching нето бриз да се set-up, да ги симнат, чување и транспорт.На пребивање лесно се вклопува во текот на екранот рамка, што резултира во многу преносни опција која може да се земе било каде сакате, со леснотија.ИЗГРАДЕН за ДА ТРАЕ - Со 1,5" Прав Обложени 17 мерач челична рамка со Цврста конструкција и Тешки полипропилен УВ третирани нето, овој преклопен лакрос цел може да трае многу години за да се практикуваат и до вашиот LAX вештини.ОДЛИЧЕН ПОДАРОК ИДЕЈА - Без разлика на нивото на вештина, ова може да биде добра за вас.Совршен за родител и дете практика или тренер/студентска пракса.НА ACELETIQS ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА за квалитет - Ние сме многу сигурни во нашите производи и ние сакаме да се чувствуваат целосно безбедни во вашето купување.Тоа е зошто со секој Aceletiqs Бумеранг лакрос rebounder пракса екран, ние ви даде ЖИВОТ & Гаранција за Парите Назад додека нашите клиенти тим за поддршка е секогаш во вашата целосна располагање за нешто што може да ви треба!.

Декларирани својства

Најдобри предлози